JavaScript is disabled in your web browser or browser is too old to support JavaScript. Today almost all web pages contain JavaScript, a scripting programming language that runs on visitor's web browser. It makes web pages functional for specific purposes and if disabled for some reason, the content or the functionality of the web page can be limited or unavailable.
Uutiset
5.2.2026 9.03

Mynämäessä perinteinen koko perheen luisteludisco

My­nä­mä­en lii­kun­ta- ja nuo­ri­so­toi­mi jär­jes­ti­vät kes­ki­viik­ko­na My­nä­mä­en ur­hei­lu­kes­kuk­ses­sa yh­teis­työs­sä Lau­rin kou­lun tu­ki­op­pi­lai­den kans­sa luis­te­lu­dis­con, jol­la on jo yli kym­me­nen vuo­den pe­rin­ne.

– Ih­mi­siä ta­pah­tu­mas­sa oli rei­lu sata ja oli hie­noa näh­dä kai­ke­ni­käi­siä liik­ku­mas­sa. Sää oli mitä par­hain luis­te­lu­ta­pah­tu­maa var­ten ja iso kii­tos My­nä­mä­en tek­ni­sel­le toi­mel­le hie­nois­ta ur­hei­lu­kes­kuk­sen hie­nois­ta puit­teis­ta ja muus­ta avus­ta, kiit­tää My­nä­mä­en kun­nan va­paa-ai­ka­oh­jaa­ja Alek­si Kytö.

Buf­fe­tis­sa myy­tiin läm­min­tä me­hua ja munk­ke­ja, joi­den tuot­to me­nee tu­ki­op­pi­lai­den kas­saan. Tu­ki­op­pi­laat jär­jes­ti­vät ta­pah­tu­mas­sa myös eri­lai­sia leik­ke­jä ja kil­pai­lu­ja mu­sii­kin tah­dis­sa. Pai­kal­la oli myös My­nä­mä­en SPR.

Ta­pah­tu­ma jär­jes­tet­tiin nyt kel­lo 18–20 ku­ten ai­em­pi­na­kin vuo­si­na. Kytö ker­too, et­tä en­si vuon­na ta­pah­tu­ma tul­laan ai­kais­ta­maan ja ta­pah­tu­ma-ai­ka tu­lee ole­maan klo 17.30-19.30, sää­va­rauk­sel­la tie­ten­kin.

Näköislehdet

Kysely