Kaupalliset lentoyhtiöt ja tuntevat jo FCS Finlandin nimen. Seuraavaksi yritys hakee jalansijaa puolustusteollisuudesta.
Taivassalolaisessa Grillikahvila Meriportissa on Suomen kolmanneksi paras lounas ja juhlan aika. Yritys on selvinnyt läpi kolmet kriisit.
Pizzavaunun myötä toteutui pitkään hautunut unelma
Maskussa Yrittäjän päivän vietto venähti viikon mittaiseksi. Verkostoitumistapahtumat tuottavat yhteistyömahdollisuuksia paikallisille yrityksille.
Entisen TeeTee-tarvikkeen tilat saivat uutta elämää. Myymälän puolella on esillä 1980–90-lukujen moottoripyöriä: "Niistä huokuu kuumaveristä kilpailua ja karismaa."
Henrik Niskala perusti oman korjaamon, kun perheyritykselle tuli stoppi.
Ympäristö- ja ilmastoministeri Sari Multala vieraili Maskussa, jossa saattaa löytyä osaratkaisu maailman muoviongelmaan.
50-vuotiaan Kustavin Savipajan näyttelyssä palataan keramiikkapajan alkuvuosiin. Esineissä näkyy rakkaus luontoon, pyöreään muotoon ja luonnonläheisiin sävyihin.
Vakka-Suomen Sanomat